Herkesin cesaret tabiri farklıdır , kimisine göre bir insanla gögüs gösüse dövüşmek (artık kalmadı gerçi kimin ne olduğu belli değil) kimine göre iyi bir insan olmak, kimine göre ise dört derviş misali ne gelirse gelsin senden geldi deyip boyun eğmek.

İşin püf noktası bu, kimden geldigini bilmek ? işte hikayemiz tam da böyle.

Bir derviş namaz kılmak için Abdesthane ye gelmiş tam abdest alırken arkasından gelen bir adam çok sert bir şekilde vurmuş çok sinirlenen derviş yerinden kalkıp vuran adama aynı şekilde karşılık vermiş sonra da oturup abdest almaya devam etmiş .

Aynı adam başka bir derviş te abdest alırken gelip kafasına bir şamar patlatmış o derviş te hıslıca ayaga kalkmış ve adama elini kaldırmış ama vurmadan yerine oturum abdestine devam etmiş.

Akıllanmayan bu adam başka bir dervişe tekrar arkasından yaklaşıp bir şamar atmış bu derviş arkasını dönmüş ve sinirini yatıştırım tekrar dönerek abdest almaya devam etmiş.

Hikaye buya bu adam hiç akıllanmıyor, başka bir derviş görmüş ve arkasından yaklaşıp bir şaplak atmış hiç ses seda yok bir tane daha yine derviş ten ses seda yok abdest almaya devam ediyor bir tane daha vurmuş abdesti biten derviş kafasını sema ya kaldırmış gülümsemiş ben kime ne diyim senden gelen herşey başım üstüne demiş.

CESARET Başımıza Gelen Bir Olay Karşısında Kimden Geldğini Bilip Sabretmektir…

Gezgin.

Gezgin

Written by Gezgin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir