Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu güne kadar her dönem çalkantılı günler yaşamıştır. Bu çalkantılı günleri, ağır hasarlı da olsa atlatmayı başarmıştır. Yaralarını bir şekilde sarmıştır. Şu anki duruma göz attığımızda ülke resmen savaşa girmiştir. Her gün gelen şehit haberleri, yol kesmeler, araçları ateşe vermeler, kaçırılan insanlar vs., Işid, Pkk, canlı bomba, koalisyon, erken seçim derken işler iyice arap saçına dönmüştür. Bu kargaşanın içerisinden ancak iyi yönetilen bir siyaset biçimi ile çıkmak mümkün olabilir.

İyi de hükumet kurmayı beceremeyen vekillerle bu iş nasıl olacak ?

Yeni dönem milletvekillerinde sanıyorum erken seçim korkusu başlamıştır. Özellikle çiçeği burnunda vekillerimiz bu konudan hiç memnun değillerdir.

Neden ?

Bu koltuğu hizmet etmekten çok (Sözüm hepsini kapsamıyor, çalışanları ayrı bir tarafa koyuyorum) bir ticarethane, toplumda iyi bir etiket olarak gördüklerinden dolayı ya bunu kaybederlerse korkusu eminim uykularını kaçırıyordur.

Düşünsenize;

Erken seçime gidiler de aday gösterilmezlerse veya gösterilseler bile seçilemezlerse, seçilemediklerine mi yansınlar yoksa bu iş için cepten harcadıkları onca paranın gittiğine mi yansınlar. Atalarımız ne demiş -kaz gelecek yerden tavuğu esirgemeyin- iyi de ya tavuk da gelmezse ? Ben ne yaparım korkusu çoktaaan başlamıştır.

Sizce bu kadar sıkıntılı günler yaşayan vekillerimiz doğru bir karar alabilirler mi? Veya mantıklı bir çözüm önerisine el kaldırabilirler mi ?

Tüm yazılanları ve çizilenleri kötüye yormak istemiyorum. Polyannacılık sa evet Polyannacaılık yapmak istiyorum. Bu ülkenin kötülüğünü düşünenler, egoları için başkalarının hayatını karartacak kararlar alanlar unutmalılar ki aldıkları kararlar ile sadece kendilerini kurtarmış olmuyorlar aslında kendi soylarının da geleceklerini tehlikeye attıklarını fark etmelilerdir.

Ben –Gün gelir tarih karşısında onlar da hesap verir- klasiğiyle bağlamak istemiyorum. Bir an önce bu tip düşünen insanlara Allah akıl fikir versin diyorum. İçinde Allah korkusu olan bu tip insanlara da son cümlem;
Hakkımı Helal Etmiyorum.

Oktay ERDEM

admin

Written by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir